نتایج جستجو برای عبارت :

مفرد مؤنث معرفهٔ مشنگ!

این کلمه رو بخونین: المشنگه. شمام اَلمَشَنگه خوندین یا من فقط اَلمَشَنگم؟! :دی
داشتم تو واژه‌یاب دنبال معنی «هنگامه» می‌گشتم، دیدم تو فرهنگِ مترادف و متضاد، یکی از معانیشو نوشته المشنگه. دفعهٔ اول اَلمَشَنگه خوندم؛ و دفعهٔ دوم تبدیل شد به اَلَمشَنگه. :))
چرا به‌شکل الم‌شنگه نمی‌نویسین خب؟!
پ.ن. قبلاً که یه نفر می‌گفت از وقتی شاغل شده‌م، نمی‌رسم وبلاگمو به‌روز کنم، می‌گفتم یعنی روزی یک ربع هم وقت نداره؟ حالا که خودمم روزی هشت نه ساعت سر
زمان گذشته بعید(گذشته کامل):
خبری مثبت:
برای ساخت ابتدا ریشه فعل را آورده و سپس  پسوندهای زیر را بترتیب برای اول شخص مفرد، دوم شخص مفرد، سوم شخص مفرد، اول شخص جمع، دوم شخص جمع و سوم شخص جمع به ریشه فعل می‌افزاییم:miş / mış / muş / müş + ti / tı / tu / tü + mmiş / mış / muş / müş + ti / tı / tu / tü + nmiş / mış / muş / müş + ti / tı / tu / tü  miş / mış / muş / müş + ti / tı / tu / tü + kmiş / mış / muş / müş + ti / tı / tu / tü + niz / nız / nuz / nüzmiş / mış / muş / müş + ti / tı / tu / tü + ler / lar
مثال:
gitmekرفته بودمgitmiştimرفته بودیgitmiştinر
اسماء اشاره:اسم هایی هستندکه به وسیله آنها به اشخاص یا اشیاء اشاره میشود.
اشاره در عربی بر سه قسم است:نزدیک/متوسط/دور.
اشاره نزدیک: ذا:این در مذکر/تی:این در مونث و به شکل زیر صرف میشود.
مذکر : مفرد: ذا /مثنی:ذانِ و ذَینِ /جمع:اولاء.
مونث : مفرد:تی یا ذِهِ/مثنی:تانِ وتَینِ/جمع:اولاء.
اشاره خیلی نزدیک:
مذکر :مفرد:هذا/مثنی:هذانِ وهذَینِ/جمع:هولاء.
مونث: مفرد:تی یا ذه/مثنی:هاتانِ و هاتَینِ/جمع:هولاء.
اشاره متوسط:ذاکَ:آن در مذکر/تیکَ:آن در مونث و به شکل زی
زمان گذشته استمراری:
خبری مثبت:
برای ساخت ابتدا ریشه فعل را آورده و سپس  پسوندهای زیر را بترتیب برای اول شخص مفرد، دوم شخص مفرد، سوم شخص مفرد، اول شخص جمع، دوم شخص جمع و سوم شخص جمع به ریشه فعل می‌افزاییم:i / ı / u / ü + yor + du + mi / ı / u / ü + yor + du + ni / ı / u / ü + yor + du i / ı / u / ü + yor + du + ki / ı / u / ü + yor + du + nuzi / ı / u / ü + yor + lar + dı 
ادامه مطلب
گیلکی شناسهٰ‌ن:

اول شخص مفردمن بیدارمه /bidār əmə/ ”   بیدارم /bidār əm/ ”   بیدارؤم /bidār om/ ”   ویشارمه /višār əmə/

دوم شخص مفردتو بیداری /bidār i/ ”  ویشاری /višar i/

سوم شخص مفرداون بیدارؤ /bidār o/  ”   بیداره /bidār ə/  ”   ویشاره /višār ə/

اول شخص جمعاما بیداریمی /bidār imi/ ”   بیداریم /bidār im/ ”   ویشارمی /višār əmi/

دوم شخص جمعشوما بیداریدی /bidār idi/   ”     بیداردی /bidār ədi/   ”     بیدارید /bidār id/   ”     بیدارین /bidār in/   ”     ویشارنی /višār əni/

سوم شخص جم
انواع حال:حال مفرد,جمله اسمیه.
حال مفرد:
سه ویژگی منصوب,نکره,مشتق را دارا است.
حال مفرد فقط در جمله فعلیه کاربرد دارد و غالباً در آخر جمله قرار دارد.
حال نکره است و ذوالحال معرفه است.
منظور ما از شتق اسم فاعل اسم مفعول وصفت مشبه بالفعل(فَعِل,فعیل)است.
جمله حالیه:
در وسط عبارت بعد از اسم معرفه به صورت فعل یا جمله می آید.
اگر بعد اسم معرفه فعل مضارع بیاید(و) حالیه کاربرد ندارد.
اگر ذوالحال جمع مکسر غیرانسان باشد حال مفرد مونث است.
جمله حالیه فعلیه ت
خدای خوبم 
خدای مهربانم 
من تو را تو همین وب کوچکم بارها صدا زدم و جوابم رو با مهربونی به شکل خودت بهم دادی و بنی رو سر راهم قرار دادی 
خدا جونم..
این روزها بدجور به کمکت نیاز دارم ...
خیلی حس بی کسی بده نزار اون حس بهم غلبه کنم...
خدایا میدونم اولین کس زندگیم تویی دومی خودمم و سومی بنیامینم 
ولی تو که تو دلمی، ایکاش یه جوری بودی تکونم میدادی می گفتی چنور من کنارتم، میدونم کنارمی ها ولی کمی درکم پایین هست یادم میره 
دومی هم خودمم که تازگی ها یاد گر
در زبان انگلیسی برای اینکه بگوییم < یه چیزی هست یا و جود دارد یا بودن> از افعال زیر استفاده میکنیم:
(am-is-are-was-were)
برای سوم شخص مفرد از (   were or is) استفاده میکنیم و برای (we-they-you)از (was-are)استفاده میکنیم 
سوم شخص مفرد(he-she-it)
برای سوالی کردن این افعال کافی است جای فعل و فاعل را عوض کنیم و بس
I am ghafur (من غفور هستم) و سوالی: ?are you ghafur
از (am-is-are) برای زمان حال ولی برای زمان گذشته یعنی چیزی که در گذشته وجود داشته از (was-were) استفاده میکنیم
ادامه مطلب
مانند میمون های جنگل های با طراوت امازون بر روی میز های کلاس میپرند. شنگولک بازی در میاوردن و من را حرص میدهند. آنها اوتیسم دارند. به شدت توصیه میشه به دکتر مراجعه کنند. در غیر این صورت احتمال از دست دادن عقل این دو عزیز زیاد میشود. با تچکر *-*❤
صفاتصفات کلماتی هستند که کیفیت ی چگونگی افراد، اشیاء، مکان و ... را بیان می کنند. صفت تنها یک حالت دارد؛ یعنی اینکه با اسم مفرد یا جمع، مذکر یا مؤنث بطور یکسان بکار می رود:
a young man/woman- young men/women
اما تنها موارد استثنا، صفات this و that می باشد که پیش از اسامی جمع  به these و those تبدیل میشود:
this book - those books, that boy - those boys
مکان صفات
صفات میتوانند در موقعیت ها و جاهای مختلفی در یک جمله ظاهر شوند ک درزیربه مهمترین آنها اشاره میکنیم .
: -1 قبل از یک اسم :     
نکات تکمیلی اسم ها در زبان ایتالیایی

یکی از مهمترین بخش های دستور زبان ایتالیایی موضوع اسم ها و نحوه تشخیص جنسیت و تعداد آنها می باشد. در ادامه بحث اسم ها در زبان ایتالیایی به نکات تکمیلی اسم ها در زبان ایتالیایی می پردازیم . همان طور که در مطلب قبلی در مورد آموزش زبان ایتالیایی گفته شد جنسیت اسم ها را می توان از روی حرف پایانی آن ها تشخیص داد به طوری که:
اسم های مفرد مونث به A اسم های مفرد مذکر به O اسم های جمع مونث به E و اسم های جمع مذکر به I خ
یک عدد داداچ مشنگ به فروش میرسد ^^
فقط یکی بیاد بگیرتش پول نوموخوام XD
آپشن هاش :
۱_ یه نمه خوشگله ...فقط یه نمههه هااا
۲_ تو دانشگاه نسبتا خوبی درس میخونه ^^
دیگه آپشنی به ذهنم نمیرسه متاسفااانه XD
فقط یکی بیاد بگیرتش ممنااان XD
ادامه مطلب
     واژه «شیعه» یا «تشیع»، لغتی است عربی که از ریشه «شَ-یَ-عَ» اخذ گردیده، و بمعانی : پیرو، یار، دسته، گروه، امت و حزب به کار رفته است. «تشیع» مصدر باب تفعل از همین ریشه میباشد.
     در زبان عرب «شیعه» واژه ای است مفرد، لیکن برای تثنیه و جمع و نیز مذکر و مونث به همین صورت استعمال میشود. ولی در زبان فارسی «شیعیان» صورت جمع این واژه به حساب می آید. 
     همانطور که ذکر شد این واژه به دومعنای بسیار نزدیک استعمال شده است:
1. «الشیعه» به شکل مفرد و بدون
لحظاتی دقیق و مفرد که روح فرو می‌ریزد. لحظاتی سخت و یگانه که روح از انسان فرا می‌خیزد و در خدا با خویش روبرو می‌شود. آنگاه آن یگانه، آن هنرمند اعظم، خلّاق بی‌حد، در جان بانگ بر می‌دارد: «ای تا بدینجا آمده! جرأت کن و همچون من باش!»
وه، چنین جرأت‌کردنی! چنین جرأت تا بدینجا آمدن، چنین جرأت تا همچو تو شدن! خلقتی به طول انجامید تا بدینجا رسیدن، خلقتی به طول انجامد تا همچو تو شدن. چنین صبوری‌ها باید به جان خرید، چنین رنج‌ها!
آنگاه پرده‌ای از خلاء
به درس 15 از مجموعه آموزش زبان انگلیسی برای نوآموزان خوش آمدید. دراین درس قصد داریم در مورد نحوه صرف کردن افعال در زمان حال ساده صحبت کنیم.
مگه در انگلیسی هم افعال را صرف می کنند؟
در واقع بله. در شکل قدیمی تر از زبان انگلیسی (انگلیسی 500 سال پیش و قبل تر) همه افعال دقیقا صرف می شدند. در طول زمان اما این صرف شدن کمتر و کمتر شد تا اینکه امروزه تنها بخشی بسیار جزئی از آن باقی مانده است. برای درک عمیق بهتر است به جدول صرف یک فعل در زمان حال ساده نگاه کنیم
به درس 23 از مجموعه آموزش زبان انگلیسی برای نوآموزان خوش آمدید. در درس 21 با نحوه جمع بستن اسامی در زبان انگلیسی آشنا شدید. در این درس می خواهیم به دسته ای از اسامی که همیشه به صورت جمع مورد استفاده قرار می گیرند بپردازیم.
تفاوت در جمع بودن اسامی
در زبان انگلیسی دسته ای از اشیا که شکلی متقارن دارند و از دو بخش مشابه ساخته شده اند همیشه به صورت جمع مورد استفاده قرار می گیرند. این یک تفاوت کوچک بین دو زبان فارسی و انگلیسی است که معمولا فارسی زبانان
کسی که با تو سر خم نشسته مرتد نیست 
که مثل چشم تو در ساقیان سرآمد نیست 
  چه دوزخی چه بهشتی که در همه حالات
  کسی که شاعر چشم تو شد مردد نیست 
تو را به بوسه قسم دادمت نپرهیزی  
که جمع بوسه و پرهیز با تو مفرد نیست 
  تو آتشی و تنت گرمخانه غزل است 
جهان با تو مرا می جهنّمد بد نیست   ...

جاویدان رافی
محتوای نوشتاری وبلاگ "مرد مفرد" به قلم مردی است که به کتاب خواندن عشق می‌ورزد؛ کسی که با کتاب آرامش می یابد. مطالب این وبلاگ حاوی دغدغه‌های شخصی نویسنده آن نیز هست و برخی اوقات هم با هدف پیشرفت کشور و با ابزار انتقاد سازنده، مطالبه‌گری خود را مطرح می کند. نویسنده این وبلاگ فردی عاشق نوشتن است؛ یک بلاگفایی سابق با بیش از 20سال تجربه است که دغدغه‌هایش و آنچه را که احساس می‌کند شاید برای دیگران مفید باشد، ماندگار می‌کند.

لینک مستقیم: http://mofrad.b
..::هوالرفیق::..
- مطمئنی می‌خواهی این پسر را پیش عمه‌اش بگذاری؟ من تمام روز داشتم آن‌ها را نگاه می‌کردم... بدترین مشنگ‌هایی (Muggle) هستند که در زندگیم دیدم!+ این‌ها تنها خانواده‌ای هستند که برایش باقی مانده...
شاید باورش سخت باشد که هنوز هم کسانی هستند که با هری آشنا نیستند، اما این یک واقعیت است. بهتر است همین اول بگویم که...
..::این پست همچنان در حال تکمیل است: تیکه‌هایی از متن کتاب به آن اضافه خواهد شد::..
ادامه مطلب
موصول:اسمی است که نیازمند به جمله ما بعد خود است و معنای آن کامل نمیشود مگر با آن جمله به جمله بعد موصول صله و به ضمیری که در صله میباشد و به موصول بازگشت دارد عائدصله گویند.
 مثال :الَّذی رَاَیتُهُ :کسی که دیدمش.الذی موصول ورایتهُ صله وهُ عائدصله میباشد. 
انواع موصول :موصول خاص/موصول مشترک. 
موصول خاص:بر شش قسم است سه مذکر و سه مونث.
مذکر: مفرد:الَّذی/مثنی:الَّذانِ والذَینِ/جمع:الَّذینَ.
مونث: مفرد:الَّتی/مثنی:الَّتانِ والَّتَینِ/جمع:الَّل
نکاتی درباره فعل مضارع  : - در ساختار فعل مضارع بر سر حرف اول ریشه یکی از حروف  ((ا ، ی ، ت و ن  ))می آید که به اختصار به 1 آن حروف اتین می گویند . . - برای ساخت فغل امر ما به فعل مضارع توجه میکنیم و تغییرات را روی آن انجام می دهیم  2 - فعل مضارع در زبان عربی به مضارع اخباری در زبان فارسی ترجمه می شود پس ترجمه آن به مضارع 3 التزامی اشتباه است  . َ : مثال لون :می خورند نه بخورند ُ یأک . - تمام افعال مونث در مضارع به جز یک صیغه با ت شروع میشوند 4  استثناء  :جمع
قم/ مؤسسه کلام منطق نه بخشی شامل چه بخش هایی است.فنون نه گانهاى که در منطق شفاء مطرح شده اند، عبارتند از: 1- ایساغوجى یا مدخل منطق که در آن از معرفى منطق و سایر علوم؛ فایده و موضوع منطق؛ تعریف لفظ مفرد ومرکب؛ بررسى نظریات گوناگون در مورد ذاتى و عرضى؛ بررسى نظرات گوناگون در باره آنچه بر ماهیت دلالت مى کند؛ تقسیم لفظ مفرد کلى به اقسام پنجگانه؛ جنس؛ نوع؛ بررسى تعاریف نوع؛ کلى طبیعى، عقلى و منطقى؛ فصل؛ عرض خاص و عام؛ اشتراکات و اختلافات کلیات خمس
 در یک نگاه نکاتی درباره فعل مضارع  : - در ساختار فعل مضارع بر سر حرف اول ریشه یکی از حروف  ((ا ، ی ، ت و ن  ))می آید که به اختصار به 1 آن حروف اتین می گویند . . - برای ساخت فغل امر ما به فعل مضارع توجه میکنیم و تغییرات را روی آن انجام می دهیم  2 - فعل مضارع در زبان عربی به مضارع اخباری در زبان فارسی ترجمه می شود پس ترجمه آن به مضارع 3 التزامی اشتباه است  . َ : مثال لون :می خورند نه بخورند ُ یأک . - تمام افعال مونث در مضارع به جز یک صیغه با ت شروع میشوند 4  ا
زبانهای عربی و عبری، هر دو از ریشۀ زبانهای سامی هستن و می‌شه گفت تنها بازمانده‌های این ریشه هستن که به صورت زنده صحبت می‌شن؛ از بین باقی زبانهای این ریشه یعنی آرامی، آشوری و بابلی، فقط آشوری (که زبان مسیحیان آسوری‌ه)در برخی مناطق ایران، عراق، ترکیه، سوریه، لبنان رواج داره.
از شباهت‌های زبانهای عربی، عبری و آشوری اینه که از راست به چپ نوشته می‌شن و _به جز چندتا حرف_ آواهاشون تقریبا شبیه به هم ادا می‌شه. 
از نظر لغوی هم کلماتی در عبری و عرب
یه نکته جالب درباره نامگذاری سیارک ها:
همین‌که مدار سیارکی مشخص می‌گردد، عددی به ترتیبِ زمانِ کشف بدان نسبت داده می‌شود و به دنبال آن نامی می‌آورند که نام را معمولاً کاشف برمی‌گزیند؛ مثلاً ۱ سِرِس. در آغاز نام‌های زنانه از اسطوره‌های یونان و روم انتخاب می‌شد. بعدها نام‌هایی از نمایش‌نامه‌های شکسپیر و اپراهای واگنر برگزیده شدند. بسیاری از سیارک‌ها را کاشفان به نام‌های زنان، دوستان و حتی سگ‌ها و گربه‌های خود نامیدند. همواره نام‌ه
خدایا! کوچکتر، حقیرتر، به دردنخورتر از من بنده‌ای داری؟! دورافتاده‌تر و پرت‌تر و ... حیف‌نون کامل.. من در عجبم که تو کار بی‌حکمت که نمیکنی، خلق این موجود بی‌ارزش ز چه رو؟ بود و نبودش نه فرقی میکنید، یعنی ببین فاجعه را که نه اینکه یک طرف بچربد بر آن یکی، تساوی کامل و حتمی و قطعی است، وجوده کالعدم... بیحاصلتر از من، بیچاره‌تر از من.. حیف این نان و آب که در اسید معده او هضم میشود و لباسی که بر تن او مندرس میشود... حیف حیف... حیف... بیچاره آنان که گرفتا
خدایا! کوچکتر، حقیرتر، به دردنخورتر از من بنده‌ای داری؟! دورافتاده‌تر و پرت‌تر و ... حیف‌نون کامل.. من در عجبم که تو کار بی‌حکمت که نمیکنی، خلق این موجود بی‌ارزش ز چه رو؟ بود و نبودش نه فرقی میکنید، یعنی ببین فاجعه را که نه اینکه یک طرف بچربد بر آن یکی، تساوی کامل و حتمی و قطعی است، وجوده کالعدم... بیحاصلتر از من، بیچاره‌تر از من.. حیف این نان و آب که در اسید معده او هضم میشود و لباسی که در تن او مندرس میشود... حیف حیف... حیف... بیچاره آنان که گرفتا

."لَیلَةُ القَدرِ"
دقت کن! "لیل"، شب است. "لیله" هم شب است. اما در جهانِ سالکان، معنایِ وجودی این دو یکسان نیست. چه "لیل"، مذکر است و "لیله" مؤنث. و تمام داستان از همینجا آغاز می شود. در سوره ی قدر، "لیله" را بکار می بَرَد. مؤنث را. و این شبی است که آبستن حوادث شگرف است. چه تمام اتفاقات در وجود او می افتد. در "لیل"، که مذکر است، داستان، پوشندگی است. به تاریکی رفتن است، "وَ اللَّیلِ اِذا یَغشَی" ( قسم به شب آنگاه که می پوشاند). اما در "لیله"، داستان نزول
باید همین الآن برم از مامانم یه عالمه پول بدزدم و وسایلم رو تو یه کوله جمع کنم و خواهرم رو یه جوری گول بزنم و آروم از خونه برم بیرون و برم یه شهر دور ولی نه خیلی کوچیک که زود پیدا نشم یه اتاق برای خودم بگیرم و ۲۴/۷ توش بمونم. فکر کنم اون جوری دیگه لازم نباشه به کلی چیزایی که الآن فکر می‌کنم فکر کنم.
البته خب این دغدغه‌هه هست که پوله که دزدیدم اگه تموم شه چی کار کنم ولی خب فکر فردا باشه واسه فردا.
خدا رو چه دیدی شاید هم تو راه از تنگی نفس مردم اصلا ل
جالبه

هر وقت گفتم وضع کانادا خرابه
یکی پیدا شد و گفت وای مگه کشور خودت عالیه؟!

کسخل اوکی کشور من داغون اصلا
مشنگ چه ربطی داره؟!
چرا همه چی رو با همه چی مقایسه میکنی گوسفند؟
مگه من گفتم ایران بهتره؟

برین اینو گوگل کنین:
ontario teachers strike

اوضاع خرابه داگ فورد زده همه چی رو کات کرده بودجه ها قطع شده میخوان تعداد معلم ها رو ده هزار تا کم کنن

مردم انتاریو ریختن بیرون

اعتراض شده

دوشنبه احتمالا کل مدارس انتاریو تعطیلن.

خدا رو شکر ازونجا اومدم
بسم الله

دومین روز ماهِ بهمنم را با نوشتن شروع کردم. هی نوشتم و پاک کردم. البته با دیلیتِ کیبورد. اما قشنگ‌ترین کاری که کردم خواندن جزوه‌هایی بود که در راستای مسیر روزنامه‌نگار شدنم، یک جزوه‌ی درسی به حساب می‌آید. درسی که این ترم می‌خواهم انتخابش کنم. سه واحدی که برای انتخاب کردنش مشتاقم. با استادی که حسِ استادانه‌ای در من رویانده و واقعا شاگرد اویم. آنقدر که دیگر دستم نمی‌رود بنویسم «حداقل» حتی اگر در چتِ شخصی‌ام باشد. نزدیک به دو سال
اوج وقاحت و گستاخی بعضی ها اونجایی نشون داده می شه که توی دعوا بصورت یک طرفه هرچی از دهن کثیف شون در میاد و لایق خودشونه به منتقدین ، مخالفان و دریک کلام دژمنان میزنن ، و طرف مقابل رو وادار به سکوت میکنند که هیچ ، بعدش ادعای مظلومیت هم میکنن  و میگن دژمناااان باید عذر خواهی کنن تا ما کوتاه بیایم   
آدم اصلا از بهت لال میشه نمیدونه اسم اینارو چی بذاره که درخور باشه !!!
وبلاگ زدن یکطرفه ، به یک دختر بی گناه میگه موذی مارموز مارمولک آب زیرکاه آش
اعجاز کلمه ای در آیات قرآن
کلمه "بحر" به معنی دریا به صورت صیغه مفرد آن در 32
آیه از قرآن آمده است . کلمه "بر" نیز به معنای خشکی به صورت صیغه مفرد آن
در 12 آیه از قرآن آمده است. در یک مورد نیز کلمه "یبسا" که آن هم معنای
خشکی می دهد آمده است که در مجموع در 13 آیه از قرآن کلمه خشکی وارد شده
است. بنابراین در 32 آیه قرآن کلمه دریا و در 13 آیه کلمه خشکی
آمده است. مجمع آیاتی که در آنها کلمات دریا و خشکی آمده است (32+ 13) می
شود 45 آیه. حال اگر این اعداد را با نسبت
وجه امری در زبان فارسی از وجه التزامی درست می‌شود. در زبان ترکی استانبولی، در همه شخص‌ها می‌توان وجه امری ساخت. در فارسی با کلمه بگذار وجه امری برای همه صیغه‌ها درست می‌شود مثلا بگذار بروم، بگذارید بیاید و …
برای دوم شخص مفرد و جمع با اضافه کردن ب‍ به ابتدای بن مضارع وجه امری ساخته می‌شود مثلا بخور، بروید.
در زبان ترکی، پسوندهای وجه امری برای اول شخص مفرد و اول شخص جمع همانند حالت التزامی است.
حالت مثبت

Biz (y) -elim/-alım
Ben (y) -eyim/-ayım

Siz (y) -in/-ın/-u
Bax
این کلمه، ریشه‌ی فعل «دیدن» در ترکی‌ست و همه افعال در ترکی برای «دیدن» مثل دیدم, خواهی دید, اگر ببینی, میتونی ببینی, دیده بوده‌ای و... همه‌شون با همین bax شروع میشن.
همچنین bax همون جایگاه فعل امر مفرد رو داره و معنای «ببین» هم میده.
.
خلاصه اینکه در ترکی ریشه‌ی هر فعلی همزمان فعل امر مفرد هم هست. مثلا:
Dur بایست
Ged برو
Bax ببین
Vur بزن
iç بنوش
at بینداز
Gəz گشت بزن
De بگو
bil بدان، آگاه باش، بفهم
sev دوست داشته باش
Elə, et, yap, qıl انجام بده، بکن
.
همه این بالا
*بسم الله الرحمن الرحیم *

خدای سبحان پیامبران خود را تنها از میان مردان برگزیده استمقام ولایت چنین نیست؛ ازاین‌رو همان‌گونه که حضرت عیسی و امیرمؤمنان امام علی(علیهماالسلام) ولی‌الله هستند، حضرت مریم عَذْراء و صدیقه کبرا فاطمه زهرا(سلام‌الله علیهما) نیز از اولیاء الله‌ند؛ چنان‌که خدای سبحان با توجه به مقام ولایت حضرت مریم او را صفوه معرفی کرده است؛ (یا مریم إنّ الله اصطفاک وطهّرک واصطفاک علی نساء العالمین)که اصطفای نخست، نفسی و نشان
بسم الله الرحمن الرحیم
خدای سبحان در آیات کریمه ی قرآن عشقبازی های خاص خود را دارد. گاه ظاهر، گاه باطن. جلوه گریهایی دارد. لسان هر وجه از وجوهش را فقط اهل آن می فهمند.
این دل عاشق هم در اندرون خلوت خود ببین چه باده ای از دست آن یار ستانده:
پرده ی اول:
 { إنّ الله اصطفی آدم و نوحاً و آل إبراهیم و آل عمران علی العالمین }
 { ذرّیّةً بعضها من بعض و الله سمیعٌ علیم }
همانا خدای تعالی آدم و نوح و آل ابراهیم و آل عمران را بر تمامی عالمیان برگزید و برتر
معدود:
اعداد ترتیبی در وزن فاعل می آیند وغالباً(ال)دارند.
اعداد ترتیبی همیشه نقش صفت دارند.
معدود اعداد ۳ تا ۱۰ همیشه جمع و مجرور می آیند.
معدود اعداد۳ تا ۱۰ با عدد مخالفت جنس دارند.
معدود اعداد ۱۱تا۱۰۰ همیشه مفرد و منصوب می آید.
عدد های یک و دو هم دراعداد اصلی و هم در اعداد ترتیبی نقش صفت دارند.
اعداد داخل جمله میتوانند نقش های مختلفی بپذیرند مثل فاعل,مفعول,جارو
مجرور و....کلمه بعد آنها معدود است.
عقود:عشرونَ,ثلاثونَ,اربعونَ,........(ینَ و ونَ) دارن
چندم شخص
معنی
ضمیر مفعولی
معنی
ضمیر فاعلی

مذکر یا مونث
مفرد
اول شخص
من را، به من
me
من
I

مذکر یا مونث
مفرد
دوم شخص
تو را، به تو
you
تو
you

مذکر
مفرد
سوم شخص
او را، به او
him
او
he

مونث
مفرد
سوم شخص
او را، به او
her
او
she

خنثی
مفرد
سوم شخص
آن را، به آن
it
آن
it

مذکر یا مونث
جمع
اول شخص
ما را، به ما
us
ما
we

مذکر یا مونث
جمع
دوم شخص
شما را، به شما
you
شما
you

مذکر، مونث یا خنثی
جمع
سوم شخص
آنها را، به آنها
them
آنها
they

ضمایر فاعلی ، فردیت را نشان می ده
با چند مثال به بررسی بیشتر می پردازیم :  - الطالبتان تذهبان الی المکتبه لمطالعه دروس المدرسه  .با توجه به معنا می فهمیم که این فعل برای مثنای مونث غایب است  (( .دو دانش آموز برای مطالعه درس های  مدرسه به کتابخانه رفتند  ))  - تجلس علی الکرسی و تاکل طعامها  . از سیاق جمله و ضمیر ((ها ))درطعام میفهمیم که این فعل برای مفرد مونث غایب است  . فعل امر و نهی  :امر و نهی در افعال برای همه صیغه هاست اما ما در این مطلب فقط به امر و نهی در مخاطب  می پردازیم  . بر
یه چالش داشتیم به نام چالش تصویر گویا.
بدین صورت که باید درباره‌ی عکسی که داده می‌شد، یک داستان کوتاه حداقل شصت خطی (از دید سوم شخص مفرد) می‌نوشتیم و در این داستانی که زاده‌ی ذهن ماست توصیف مکان، لباس و حالات اون شخص ضروری بود.
در ادامه‌ی مطلب هم عکس رو گذاشتم، هم متنی که خودم نوشتم‌رو. 
اگر علاقه داشتید، می‌تونید بخونید. 
ادامه مطلب
یه چالش داشتیم به نام چالش تصویر گویا
بدین صورت که باید درباره‌ی عکسی که داده می‌شد، یک داستان کوتاه حداقل شصت خطی (از دید سوم شخص مفرد) باید می‌نوشتیم و در این داستانی که زاده‌ی ذهن ماست توصیف مکان، لباس و حالات اون شخص ضروری بود.
در ادامه‌ی مطلب هم عکس رو گذاشتم، هم متنی که خودم نوشتم‌رو. 
اگر علاقه داشتید، می‌تونید بخونید. 
ادامه مطلب
حقیقتش من فاز خیلی ایرانیا رو نمیفهمم.اون موقع که تازه اینستاگرم ساخته بودم و هیچ پستی نداشتم
حدود 14 نفر (که گرگ زاده پول نژآد هم توشونه لاغر پر ابروی نخ زشت) اومدن منو ادد کردن، و به واسطه من رفتن فامیلامو ادد کردن.
مثلا من نمیفهمم
من هیچوقت توی مشنگ رو ادد نکردم هیچ جا
چرا خب میری اکانت فیک میسازی و با اون مثلا اقوام من رو فالو میکنی؟
مثلا دیدن عکسا و فیلمای اینا به تو چه حسی میده؟
یه سری آدمها خیلی مریضن.
یعنی هر قدر بیشتر میگذره میگم خدا رو ش
فعل بودن در زبان ترکی استانبولی
فعلی خاص است (که به آن فعل ناقص defective verb می‌گویند) و تنها فعل
بی‌قاعده این زبان است و با سایر افعال فرق می‌کند. این فعل در جملاتی به
کار برده می‌شود که حالت چیزی/کسی را نشان دهد، مثلا «خانه بزرگ است» و
«سفر کوتاه بود». فعل بودن در زبان ترکی فعل Imek است که فعلی ناقص محسوب
می‌شود؛ یعنی به صورت پسوند صرف شده و به واژه‌ها می‌چسبد. ریشه این فعل
(i-) به دلیل تطابق آوایی به چهار صورت اصلی i و I  و u و ü تبدیل می‌شود.
این
من واقعا نمی‌دونم باید چه غلطی کنم:|
آخه یکی نیس بگه خل‌مشنگ جان گریه کنی میفهمی باید چیکار کنی؟ گریه کنی ریاضیا می‌رن تو مغزت؟ یا راه حلا خود به خود واست نوشته میشن؟:/
دیروز اینستامو لغو نصب کردم تا یکم از ذهن‌مشغولیامو کم کنم.. بی‌تاثیر نبود ولی کافی نیست:!
شاید بهتره یه چن وقت سمت وبلاگمم نیام:! نه که کلا نیام! مثلا با خودم قرار بذارم حق ندارم ماهی بیشتر از یه پست بذارم:/
اینجوری یه ذهن مشغولی دیگه هم کم میشه.. و وقتی سرِ درسم مث چی تو گل گیر ک
لینک دانلود و خرید پایین توضیحاتدسته بندی : پاورپوینتنوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )تعداد اسلاید : 28 اسلاید قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :  بسم الله الرحمن الرحیمپدیکلوزیسهمه گیری شناسیشپش از زمانهای بسیار قدیم شناخته شده است.در حال حاضر ابتلا به شپش گستردگی جهانی دارد.اگر چه در مناطق متعددی از جهان از شدت آلودگی آن کاسته شده است اما در اغلب کشورهای جهان از جمله انگلستان، برزیل، کانادا، فرانسه، هندوستان و ... وجود دارد.در مرا
آنچه از گذشته نسل به نسل در جریان گذر زمان به صورت رفتار های گوناگون در افراد تجلی می یابد، گاهی چنان دگر گون می شود که از آن فقط یک نماد باقی می ماند. هر رفتار ساده ای که از شخصی در اجتماع سر می زند ناشی از انعکاس فرهنگ یا خرده فرهنگ است و گویش و لهجه محلی، خود نیز یکی از نماد هاست. گویش و لهجه گنابادی از نمونه های کهن زبان فارسی است که کمتر دستخوش تغییرات اساسی قرار گرفته است و بسیاری از کلمات به صورت فارسی اصیل تلفظ می شود.آنچنان که دکتر شریعت
افعال امری l’imperativo در زبان ایتالیایی
یکی از نکات مهم در بحث آموزش زبان ایتالیایی طریقه امری کردن افعال می باشد . برای بیان دستور و یا تحمیل کردن یک موضوع بر شخص دیگر باید از افعال امری استفاده کرد. این افعال هم می توانند به صورت دوستانه و هم به صورت محترمانه مورد استفاده قرار بگیرند. در این قسمت به توضیح در باره نحوه درست کردن این افعال در جمله با توجه به شخص فاعل می پردازیم:
l’imperativo per soconda persona (فعل امری برای دوم شخص مفرد)
به طور کلی افعال امری
ضمایر موصولیI pronomi relativiضمایر موصولی مثل تمامی ضمیرها جایگزین اسم میشوند ، همچنین ارتباط بین دو جمله برقرار می کنند و آن را تبدیل به یک جمله واحد می کنند.مثال:Non conosco quel ragazzo.Quel ragazzo lavora nel bar.
Non conosco quel ragazzo che lavora nel bar.
مهمترین ضمیر موصولی در ایتالیایی che است که تغییر ناپذیر است و به جای مفرد و جمع ، مذکر و مونث قرار میگیرد.
همچنین che میتواند جای فاعل و مفعول قرار بگیرد‌.
زمانی که قبل از ضمایر موصولی یک حرف اضافه قرار بگیرد می شود از :_cui_qualeاستفاده کر
کونیچیوا =]☆همین الان انیمه love stage رو تموم کردمژانرش روزمرس پس قطعا داستان قوی ای نداره به اون صورتولی خب من چون ژانر شو*نن* [صرفا جهت فل فل نشدن(@_@;)] میدوستم، خوشم اومد ازش.کلا دلم نمیخواست تموم شه اما خب.یسری ضعفایی که خیلی به چشم من میومد اینکه شخصیت مردونه ای نداشتن. ینی یکمی خل مشنگ و بسی کیسه اشکشون لب مشکشون بود.داستانش اینطوریاست که پسری به اسم ایزومی عضو یه خوانواده مشهوره. چشمای خیلی خاصی داره و خیلی کیوته. تو بچگیش توی یه تیزر که یه
فعل (Verb) :فعل چیست:فعل مهمترین بخش در زبان انگلیسی می باشد، حتی کوتاهترین جملات دارای فعل هستند. شما می توانید یک جمله یک کلمه ای به کمک فعل بسازید مثل: !Stopبرخی از افعال انجام کاری را می رسانند که به آنها Action word می گوییم مانند: fight، run و workبرخی دیگر چنین نیستند و معمولا وضعیت و یا وجود چیزی را می رسانند که به آنها State word می گوییممانند : be، exist ، seem ، belongیک فعل همیشه داری فاعل است ( کننده کار) مثال:John speaks Englishدر اینجا John فاعل(subject) و speaks فعل می باشد. بناب
زنید از شعف جام صهبا به همرسیدند زهرا و مولا به همبشارت ز مرجان و لؤلؤ دهیدرسیدند آری دو دریا به همبه توصیف آن واژه حیران شودبریزد حروف الفبا به همعلی گشت زهرا و زهرا علیدوتا آینه رو به مهتاب ِ همربودند از هم دل و دیده راو دادند عمری تماشا به همعجب باغبانی‌ست امشب رسولکه پیوند زد تاک و طوبی به همچه تلفیق بکری‌ست! در نزد آنبریزد خطوط چلیپا به همازل تا ابد مات این لحظه شدو لبخند زد کل دنیا به همملک بهر یک لحظه دیدارشانبدوزد زمین و زمان را به هم
هرکسی برای خودش چارچوب هایی داره و این چارچوب ها براش مهمه!
یکی از مهمترین چارچوب ها برای من صمیمیت با جنس مخالفِ
هیچوقت دلم نمیخواد با یه اقا صمیمی بشم!!!
نه اینکه قربون صدقش برم! اینکه من و جای شما تو صدا کنه از نظر من احساس راحتی میکنه! هیچوقت هیچ مذکری و تو صدا نزدم!!!! همیشه خیلی محترمانه صحبت کردم و این توقع رو هم دارم که مثل خودم باهام برخورد کنه!
و نقض این قانون و بی احترامی به خودم میدونم
با برادرشوهرم تو یه خونه زندگی میکردیم و الان هم تق
ضمایر فاعلی در زبان ترکی استانبولی همواره نقش فاعلی را ایفا کرده و بعنوان فاعل شناخته می شوند .
ضمایر اشاره مثل کلیه ضمایر که می شناسیم جانشین اسم می شوند . ضمایر اشاره در زبان ترکی استانبولی بیانگر دو نکته هستند : اسامی که به جای آنها بکار می روند مفرد هستند یا جمع . افراد یا اشیاء دور هستند یا نزدیک .
ادامه مطلب
لینک دانلود و خرید پایین توضیحاتدسته بندی : پاورپوینتنوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )تعداد اسلاید : 36 اسلاید قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :  بسم الله الرحمن الرحیمموضوع :پلاتر و پرینتررســــام ( Plotter ): رسام یک دستگاه خروجی رایانه است که بطور معمول برای چاپ تصاویر گرافیکی یا دیگر ترسیم های صفحه نمایش بکار می رود. بدلیل توانائی رسام خط، دایره و سایر اشکال، به طور معمول برای تهیهترسیم های فنی و معماری و نیز سایر تصویرهای برداری بک
✅قوانین جمع بستن
1️⃣ در انگلیسی اسم قابل شمارش مفرد با افزودن s جمع بسته میشود
a book------------------books 
a desk-------------------desks

️ اسم غیر قابل شمارش همواره مفرد است و جمع بسته نمی شود.

sugar------------------some sugar
milk-------------------a lot of milk

2️⃣ اسامی مختوم به z , ss , sh , ch , s , x با افزودن es جمع بسته می شوند.

bus-------buses
box-------boxes
glass-------glasses
brush-------brushes
quiz-------quizes
bench-------benches
توضیحات بیشتر در ادامه
3️⃣ اسامی مختوم به o اغلب با افزودن s جمع بسته می شوند.

radio--------radios
zoo--------zoos
piano
فرق و تفاوت بین Person و  Persons و  People در انگلیسی.Person:اسمی مفرد به معنی شخص؛ نفر؛ آدم و .....که ممکنه زیاد استفاده بشه چه در متن و گفتار رسمی و غیر رسمی و ...مثالز:Joel is such a nice person.جول چه شخص/آدم خوبی است.She’s a person I have a lot of respect for.او شخصی است که من احترام زیادی برایش قائل ام—---------—Persons:اسم جمع به معنی افراد/اشخاص و ......که خیلی کم، در گفتار به خصوص عامیانه استفاده میشه و بیشتر در متون خیلی رسمی حقوقی در انگلیسی استفاده میشهمثال:Any person or persons found in possession of illega

ضمایر مفعولی در زبان ایتالیایی

در گرامر زبان ایتالیایی ضمایر مفعولی جهت عدم تکرار مفعول جمله جایگزین اسم مفعول می شوند این ضمایر به دو دسته ضمایر مفعولی مستقیم تاکیدی و ضمایر مفعولی مستقیم غیر تاکیدی تقسیم می شود در دسته اول تاکید بر مفعول جمله می باشد برای مثال 
chiamano te  تو را صدا می زنند ( تاکید روی مفعول)
ti chiamano  صدات می کنند ( تاکید رو ی فعل) حرکت صدا زدن مورد نظر گوینده است.
ضمایر مفعولی غیر مستقیم PRONOMI INDIRETTI
ضمایر مفعولی نشان دهنده ی
-تو واقعا عاشق یه شخص حقیقی و خارج از ذهنی یا صرفا اداشو در میاری و خیالیه؟
                                                ‌ ‌‌‌    ‌
+شخص حقیقی درون ذهن هم مگه داریم؟ :))
-گفتم شخص حقیقی و خارج از ذهن ، بینشون "و" هست ،نه کسره.
منظورم یه انسانه!
حاجی سوالُ نپیچون...‌
                                              ‌ ‌‌‌    ‌
+سوال نپیچوندم-.-
-پرسیدم واقعا عاشق یه فرد حقیقی ای؟
اصلا اینجوری بگم : کسی رو دوست داری؟
‌                                                 ‌ ‌‌
جملات در زبان عربی به دو صورت به کار می روند:
  اسمیه و فعلیه اسمیه = مبتدا + خبر ( الطالب فی المدرسة )
فعلیه = فعل + فاعل + مفعول ( یکتب الطالب درسه )
جمله اسمیه چیست؟
 جمله ای که با اسم شروع شود جمله اسمیه نام دارد.
جمله اسمیه در زبان عربی از ۲ قسمت اصلی تشکیل شده است:
۱ – مبتدا ۲ – خبر
ویژگی های مبتدا: - مبتدا همواره مرفوع است یعنی یکی از علامتهای رفع ُ(ضمه و تنوین) را داراست.
- مبتدا می تواند اسم خاص – دارای ال با تنوین – ضمیر منفصل و اسم اشاره باشد
م
Must   بایدShould بایدShall بایدCan توانستنCould توانستنMay ممکن بودنMight ممکن بودن

بعد از افعال مودال فعل به صورت مصدر بدون to می آید. یعنی به صورت کاملا ساده،  نه ing میگیرد نه to و نه s سوم شخص.

⚠️نکته اول : اجبار must بیشتر از  should است . در واقع must رو زمانی استفاده میکنیم که اجبار از سمت شخص دیگری باشد . 
مثال . 
The policeman : you must stop.وقتی پلیس فرمان ایست میدهد.
 و کاربرد should:
A. I have a headache.B. You sholud take a pill and rest.

وقتی شما سر درد دارید و دوستتون میگه باید (بهتره) قرص بخ
آروم درِ گوشم گفت که از سال ۱۴۰۷ اومده. خواستم ذهنی حساب کنم ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۷ چند سال فاصله داره که دستم رو گرفت و گفت که آیا حرفش رو باور می‌‌کنم؟ گفتم معلومه که باور می‌کنم. با خوشحالی گفت که من سومین نفری هستم که حرفش رو باور کردم. و من بیش‌ از اونکه نسبت به دو نفر قبلی کنجکاو باشم، واسه‌م عجیبه که چرا بقیه‌ی آدم‌ها نسبت به چنین ادعایی انقدر جبهه می‌گیرند. گاهی جای آدم احمق و آدم سالم عوض می‌شه. آدمی که نِروس باشه رو بستری می‌کنند و می‌گن ب

برترین جاى بهشت کجاست؟ 

بهشت صد درجه است که ما بین هر دو درجه آن به قدر ما بین آسمان و زمین است

سوره کهف، آیه 107: « إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ کانَتْ لَهُمْ جَنَّاتُ الْفِرْدَوْسِ نُزُلًا»؛ [کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته انجام داده اند منزلشان جنات فردوس است.

به کلمه «فردوس» هم ضمیر مذکر برمى ‌گردد
و هم مؤنث و به طورى که گفته شده کلمه ‌اى رومى به معناى «بستان» اس
 ما از این زمان برای صحبت راجع به اتفاق هایی استفاده می کنیم که در مدت طولانی و یا به صورت متوالی و همیشگی هستند. این زمان در انگلیسی بسیار مهم و کاربردی است.

(قسمت اول) فعل مصدر بدون to + فاعل

من زندگی می کنم                                          I live
تو زندگی می کنی                                       you live 

او زندگی می کند                                            he 
او زندگی می کند                                    
سلام
یکی از همخونه قبلیام که همچنان باهاش رابطه دارم، میخواست بره خونشون به مدت دو هفته. اخیرا یه گربه گرفته و باید پیش یکی میزاشتش برای این مدت و چون میدونست من خیلی گربه دوست دارم، به من پیام داد و منم که مگه میشه نه بگم به گربه
اینجوریاس که به مدت 2 هفته ای گربه داری دارم میکنم. 
-----------
یه جلوه هایی از بچه داشتن رو به آدم نشون میده بنظرم. البته من که نداشتم فعلا ولی خب این که تو یه شب 10 بار بیدار بشی بخاطر یه صدایی که این درست کرده رو زیاد شنیدم
ساز بونگوس (Bongos)
بونگوس (به زبان اسپانیایی بونگو bongo) یک ساز پرکاشن آفریقایی-کوبایی است که از یک جفت درام کوچک با انتهای باز در دو اندازه متفاوت تشکیل شده است. در زبان اسپانیایی درام بزرگتر همبرا (hembra) به معنای مؤنث و درام کوچکتر ماچو (macho) به معنای مذکر است.
ساز کنگا (Conga)
کنگا (conga) که به عنوان تومبادورا (tumbadura) نیز شناخته می‌شود درامی بلند و باریک و دارای یک سر  است منشاء این ساز از کوبا است.
ساز فیلد درام (Field Drum)
ساز فیلد درام از نظر طبقه‌بندی در
اذعان البانی وهابی به تواتر حدیث غدیر
البانی از بزرگ‌ترین علما و محدثین وهابیت در مورد حدیث غدیر می‌نویسد:
وللحدیث طرق أخرى کثیرة جمع طائفة کبیرة منها الهیثمی فی " المجمع " (۹ / ۱۰۳ - ۱۰۸) وقد ذکرت وخرجت ما تیسر لی منها مما یقطع الواقف علیها بعد تحقیق الکلام على أسانیدها بصحة الحدیث یقینا، وإلا فهی کثیرة جدا، وقد استوعبها ابن عقدة فی کتاب مفرد، قال الحافظ ابن حجر: منها صحاح ومنها حسان. وجملة القول أن حدیث الترجمة حدیث صحیح بشطریه، بل الأول من
جزوه صرف و نحو رشته عربی
این جزوه آموزشی جز مجموعه جزوات آمادگی آزمون کارشناسی ارشد رشته عربی ویژه کنکور می باشد که به همراه تست ها و پاسخ تشریحی ارائه شده است ،در قالب pdf و در 141 صفحه.
مشخصات فایل
تعداد صفحات
141

حجم
1082 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pdf

دسته بندی
جزوه

توضیحات کامل
فهرست مطالب :

بخش اول صرف و نحو
فصل اول:علم صرف
گفتار اول :کلیات
بند اول: تعریف علم صرف
بند اول:مقدمه 
بند دوم:ماضی (گذشته) 
بند سوم: مضارع
بند چهارم: فعل امر
طریقه ساخت فعل
اذعان البانی وهابی به تواتر حدیث غدیر

البانی از بزرگ‌ترین علما و محدثین وهابیت در مورد حدیث غدیر می‌نویسد:

✍ وللحدیث طرق أخرى کثیرة جمع طائفة کبیرة منها الهیثمی فی " المجمع " (۹ / ۱۰۳ - ۱۰۸) وقد ذکرت وخرجت ما تیسر لی منها مما یقطع الواقف علیها بعد تحقیق الکلام على أسانیدها بصحة الحدیث یقینا، وإلا فهی کثیرة جدا، وقد استوعبها ابن عقدة فی کتاب مفرد، قال الحافظ ابن حجر: منها صحاح ومنها حسان. وجملة القول أن حدیث الترجمة حدیث صحیح بشطریه، بل
دامه‌ی سرگذشت هالک
فرزند ناخلف
بنر بعد از حل بحران اینتلی‌جنسیا، تصمیم به اصلاح اموری در خانواده‌اش گرفت. اما بتی کوچکترین همکاری‌ای در این رابطه نمی‌کرد. هر چه بروس بیشتر اصرار می‌ورزید، بتی بدتر به مانع پیش‌برد تصمیم‌های او می‌شد و در نهایت هم در قالب شخصیت هالک مؤنث سرخ خود رفت و وی را ترک کرد. بنر هم در قالب هالک به دنبالش رفت و او را تعقیب کرد. این اتفاق به نبردی ختم شد که آن‌قدر عظیم بود تا توجه استیو راجرز[۳] و گروه انتقام‌جویان‌
وقتی   جایگاه سوم شخص مفرد به خودم میدم و تمام اتفاقات را مرور میکنم ،اینکه پسری حدود ۷سال خواستگار دختری  که،  دختر  هربارِ  بهش جواب منفی داده،پسری که عاشقِ و دختری که هیچ علاقه ای نداره ، منطقم میگه به اون دختر بگو  فرصت شناخت و زمان بده به این پسر  .اما...اما وقتی میشم خودم ،میشم بهامینی که از سال ۹۲ تا الان نمیدونم چند بار اما همیشه به خواستگاری های این فرد جواب رد داده و مجدد چند روزی این پسر دوباره خواستگاری کرده،ذهنم قفل میشه و احساسم
هم بی‌احساس و یخ ‌کرده، هم حساس مثل قالبی یخ
در دست طفلی صغیر که آدم به این بزرگی را آب می‌کند. دوباره خوابم از لب پشت بام
پریده است و من قبض روحش کرده‌ام. اِن مثل انزواطلبی و اَن مثل من، مثل انتگرال از
من. آن که می‌خواهد دنیا را تغییر دهد اگر باهوش نباشد و نگاهش را تغییر ندهد این
چنین مثل من سزاوار ناسزا می‌شود. باید قدر خود را بدانیم و از افکارمان قدرمطلق بگیریم.
باید قبول کنیم که آن‌ها به نزدیکی ما با یک نفر گیر ندهند و ما به نزدیکی رای آن
به قلم جناب «یک دارابکلایی» : با سلام. با تشکر از شما که با پیش کشیدن این کلمات ناب مازنی (این پست: اینجا) ما را به تفکر در این کلمات وا می‌دارید (چند روز هست که در مورد این کلمات و ریشه آنها و کاربرد آنها فکر می‌کنم و به حافظه‌ام رجوع می‌کنم). کلمه «بینگنه» فعل امر نیست بلکه مضارع سوم شخص مفرد است. فعل امر فقط در مضارع مخاطب استفاده می‌شود که عبارت‌ است از «بینگن». همانطور که گفتید، بیان می‌شود «خدا ونه بن/اسم ره بینگنه» یعنی «خدا ریشه‌اش یا
به قلم جناب «یک دارابکلایی» : با سلام. با تشکر از شما که با پیش کشیدن این کلمات ناب مازنی (این پست: اینجا) ما را به تفکر در این کلمات وا می‌دارید (چند روز هست که در مورد این کلمات و ریشه آنها و کاربرد آنها فکر می‌کنم و به حافظه‌ام رجوع می‌کنم). کلمه «بینگنه» فعل امر نیست بلکه مضارع سوم شخص مفرد است. فعل امر فقط در مضارع مخاطب استفاده می‌شود که عبارت‌ است از «بینگن». همانطور که گفتید، بیان می‌شود «خدا ونه بن/اسم ره بینگنه» یعنی «خدا ریشه‌اش یا
بذار یکم حرف بزنم خب.
گفته بودم زندگی به صورت اگزجره‌ای ناپسنده. یه رفیق دارم دایم نالانه، افسردس، عین چی، میدونی برا چی اینطوری شده؟ غماشو نمیخوره. من غم داشته باشم اگه قرار باشه برم بیرون که یه سفره و یه نوشابه ور میدارم میریم با رفیقام میخوریم، اگه ام نخوام برم بیرون و کسی نباشه و اینا، خودم تو خونه نون خشک ور میدارم تیلیت! میکنم توش میشینم میخورم، مثل الانا. اما خب این رفیقم نه،‌ برا اینه همیشه حالش بده، پس بذارید حرفم رو پس بگیرم، زندگی
هَری پاتِر (به انگلیسی: Harry Potter) نام مجموعه‌ای از رمان‌های سبک خیال‌پردازی است که توسط نویسندهٔ انگلیسی، جی.کی. رولینگ یا جوان کتلین رولینگ نوشته شده‌است. این کتاب‌ها به شرح ماجراهای یک جادوگر نوجوان به نام هری پاتر به همراه بهترین دوستانش، رون ویزلی وهرمیون گرنجر، در مدرسهٔ علوم و فنون جادوگری هاگوارتز می‌پردازند. بخش اصلی داستان پیرامون تلاش هری برای غلبه بر جادوگر سیاه، لرد ولدمورت است، که هدفش سرکوب کردن افراد غیرجادوگر (مشنگ‌ها)،
این جلسه با حرف اضافه«با»در خدمتتون هستیم.
در فارسی میگیم:
علی با احمد اومد.
محمد با دقت نگاه کرد.
مدیر با موسسه قطع رابطه کرد.
در ترکی حرف اضافه«با» هم میتونه بین دو کلمه «در مثال‌های بالا: بین علی و احمد» و هم میتونه بعد کلمه دوم «احمد، دقت، موسسه» بیاد.
.
همچنین «با» در ترکی دو شکل نوشتاری داره:
حالت مستقل و حالت چسبیده
.
حالت اول، مستقل:ilə که به کلمه قبلی‌اش نمی‌چسبه:
.
aynaz ilə sonay آیناز با سونای
babək ilə sevil بابک با سویل
Mən ağabəyim ilə من با برا
حور در قرآن تعبیری در وصف دوشیزگان بهشتی که با وصف همسرانی پاک ستوده شده‌اند و در بسیاری از روایات حوریان را همسرانی برای مردان مومن دانسته اند، اما آیا این حوریان تنها برای مردان هستند یعنی زنان بهشتی از نعمت حوریان مرد و یا همسران بهشتی بی نصیب می مانند؟
امروز با گردآوری مطالبی قصد دارد تاحدی به این پرسش پاسخ می دهیم.
حوری بهشتی چیست؟
حور یا حوری واژ‌ه ای عربی و جمع حَوراء ، که تعبیری قرآنی در وصف دوشیزگان بهشتی است.
 این واژه در فارسی به
هَری پاتِر (به انگلیسی: Harry Potter) نام مجموعه‌ای از رمان‌های سبک خیال‌پردازی است که توسط نویسندهٔ انگلیسی، جی.کی. رولینگ یا جوان کتلین رولینگ نوشته شده‌است. این کتاب‌ها به شرح ماجراهای یک جادوگر نوجوان به نام هری پاتر به همراه بهترین دوستانش، رون ویزلی وهرمیون گرنجر، در مدرسهٔ علوم و فنون جادوگری هاگوارتز می‌پردازند. بخش اصلی داستان پیرامون تلاش هری برای غلبه بر جادوگر سیاه، لرد ولدمورت است، که هدفش سرکوب کردن افراد غیرجادوگر (مشنگ‌ها)،
اسم مبالغه بر بسیاریِ صفت یا انجام دادن کار دلالت دارد و بر وزن «فَعّال» و «فعّالة» است.
مانند: علّامة(بسیار دانا) – غفّار(بسیار آمرزنده) – سَتّار(بسیار پوشاننده) – رزّاق(بسیار روزی دهنده) – کذّاب(بسیار دروغگو) – خلّاق(بسیار آفریننده) ...

اسامی­ ای که بر شغل، ابزار، وسیله یا دستگاه دلالت می­کنند اسم مبالغه به شمار می­ آیند ولی در ترجمه آن­ها از کلمه «بسیار» استفاده نمی­شود.
(خَبّاز ! نانوا) / (حَدّاد ! آهنگر) / (فَتّاحة! دربازکن) / (نَظّارة! عین
آیا بر اساس تفسیر آیه «اهدنَا الصِّراطَ المُستَقیم» می توان به صراط های مستقیم متعدد معتقد بود یا اینکه صراط یکی بیشتر نیست؟ آیا آیه «والِّذین جاهَدوا فینا لَنَهد یَّنَهُم سُبُلَنا»  نشانه تعدد صراط نیست؟ با توجه به اینکه به عدد انفس خلایق طرق الی الله وجود دارد و در قرآن کریم سبل و راه های متعدد هدایت وجود دارد آیا ما صراطهای مستقیم داریم یا یک طراط مستقیم داریم؟
پاسخ استاد اصغر طاهرزاده:
حضرت علامه‌ی طباطبایی در تفسیر شریف «المیزان» ب
به درس 9 از مجموعه آموزش زبان ترکی استانبولی برای نوآموزان خوش آمدید. در این درس می خواهیم با روش تبدیل اسامی مفرد به جمع در زبان ترکی آشنا شویم.
جمع بستن اسامی در ترکی
برای جمع بستن اسامی در زبان ترکی مشابه فارسی به آنها پسوند اضافه می
کنیم. البته در ترکی برای جمع بستن اسامی بسته به حرف اخر صدادار آنها،
باید از یکی از دو پسوند ler یا lar استفاده کرد.
جدول زیر نحوه جمع بستن اسامی را در زبان ترکی نشان میدهد:

آخرین حرف صدادار
پسوند

a, ı, o, u
-lar

e, i, ö, ü
فرانچسکو ضلع سود من گفت: "خوردن، مثل گوزن است."
تور های لحظه آخری استانبولمن شوربا خانمهای کوچک یونان اندر شال های سیاه شوربا کوس های چوبی وقوف محاصره شده بودم، آدم رقص های سنتی، نوباوگان را در اکنون اجرا، مشروب های زیادی، یکدلی بز گوساله وحشی آزموده شده اندر چهره من مهارت شده بودند.فرانچسکو، سید خوابگاه من، مرا بالا این بزم از کامل یونانی ها فراخوانی کرد. تشک فرانچسکو سازمان ایوس است. همه حین را می دانند او یکدلی همسرش دوباره یافتن و گم کرد
غروب بود. موسی صدر اومد، در زد.
من در رو باز کردم. اون یکی از زیبا‌ترین مردهای دنیا بود. چشم‌های خاکستری، درشت،
زیبا. لباس آخوندیش هم شیک، از این سینه کفتری‌ها. گفتم: ببینم! شما امامی، پیغمبری!
تو حق نداری این‌قدر خوشگل باشی! خندید. گفت: جلال هست؟ گفتم: آره، بیا تو.

موسی صدر سه چهار روز اینجا موند.
من محو جمال صدر شدم. خیلی زیبا
بود. بعد سه چهار روز موند و بعد ما رو به قم دعوت کرد که دیگه بیرونی و اندرونی بود. ولی می‌دیدمش.
شام و نهار اینا می‌
دوستان و همراهان عزیز سلام. امروز در این مقاله آموزشی می خواهیم درباره چند تا از مهم ترین نکات ریدینگ آیلتس صحبت کنیم و شما را با روش های کسب نمره بالا در این آزمون آشنا کنیم. 
۱. بیش از حد روی استراتژی های پاسخ دادن به سوالات تمرکز نکنید. بلکه General English خود را تقویت کنید.
۲. اول از خواندن متن شروع نکنید. ابتدا به عنوان ها و هدینک ها و ساب هدینگ ها و نقشه ها و نمودار ها توجه کنید.
۳. اول متن را نخوانید بلکه سوالات را اول مطالعه کنید.
۴. در سوالاتی که
در عمده‌ی ادیان و اساطیر کهن، الهه‌ها
و ایزد بانوان مربوط به زمین، مؤنث‌اند، که ناشی از شباهت و ویژگی‌های زن و زمین در
حیات‌بخشی و باروری است.
بشر این نیروی زایش در زن را در زمین نیز می‌دیده است، انسان پیش‌ازتاریخی
وجود کوه‌ها و دریاها و دره‌ها و رودخانه‌ها را با نیروی فرزند دار شدن زن یکی می‌دانسته.  میرچا الیاده معتقد است که هر نوع زیست و حیات به
نیروی باروری زمین امکان‌پذیر است و از میان عناصر گیتی، چون زمین، ماه و آب به نظر
می‌رس
در عمده‌ی ادیان و اساطیر کهن، الهه‌ها
و ایزد بانوان مربوط به زمین، مؤنث‌اند، که ناشی از شباهت و ویژگی‌های زن و زمین در
حیات‌بخشی و باروری است.
بشر این نیروی زایش در زن را در زمین نیز می‌دیده است، انسان پیش‌ازتاریخی
وجود کوه‌ها و دریاها و دره‌ها و رودخانه‌ها را با نیروی فرزند دار شدن زن یکی می‌دانسته.  میرچا الیاده معتقد است که هر نوع زیست و حیات به
نیروی باروری زمین امکان‌پذیر است و از میان عناصر گیتی، چون زمین، ماه و آب به نظر
می‌رس
[سوره البقرة (۲): آیات ۶ تا ۷]
اشاره
إِنَّ اَلَّذِینَ کَفَرُوا سَوٰاءٌ عَلَیْهِمْ أَ أَنْذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنْذِرْهُمْ لاٰ یُؤْمِنُونَ (۶) خَتَمَ اَللّٰهُ عَلیٰ قُلُوبِهِمْ وَ عَلیٰ سَمْعِهِمْ وَ عَلیٰ أَبْصٰارِهِمْ غِشٰاوَةٌ وَ لَهُمْ عَذٰابٌ عَظِیمٌ (۷)

[ترجمه]
کسانی که به کفر خو کرده‌اند بیم‌شان دهی یا ندهی بر آن‌ها یکسان است آنان ایمان نمی‌آورند(۶) خدا بر قلوبشان مهر زده و بر گوش و چشم‌هایشان پرده‌ای است و آن‌ها راست عذابی بز
تا حالا یه شکلات عجیب رو توی عمرت نخورده باشی با شوق و ذوق به همه نشونش بدی که می خوای برای اولین بار طعمش رو بچشی تا این که یه نفر 
  قبل از این که به شکلات گاز بزنی  مزه اش رو برات توصیف کنه اما تو دیگه همون شوق و ذوق رو نداری به طور مته وار اون صدا رو بشنوی من قبلا این شکلات رو خوردم مزه اش این جوریه که...
این جریان شکلات به طعم هری پاتره 
همین اتفاق امروز افتاد  از پریروز شروع کردم با حرص و ولع هری پاتر می خونم تازه رسیدم به جلد سومش ، یه کلام گ
*وزن فعل­های ثلاثی مزید:

تعداد
حروف زیادی

صیغه1 ماضی
(سوم شخص مفرد ماضی)

صیغه1 مضارع
(سوم شخص مفرد مضارع)
امرِ صیغه7 مضارع
باب (مصدر)

1
أفعَلَ
یُفْعِلُ
أفعِلْ
إفعال

1
فَعَّلَ
یُفعِّلُ
فَعِّلْ
تَفعیل(تَفعِلة)

1
فاعَلَ
یُفاعِلُ
فاعِلْ
مُفاعَلَة (فِعال)

2
تَفاعَلَ
یَتَفاعَلُ
تَفاعَلْ
تَفاعُل

2
اِفتعَلَ
یَفتَعِلُ
اِفتَعِلْ
اِفتِعال

2
اِنفعَلَ
یَنفَعِلُ
اِنفَعِلْ
اِنفِعال

2
تَفَعَّلَ
یَتَفَعَّلُ
تَفَعَّلْ
تَفَعُّل

3
اِسْتَفعَلَ
یَسْتَفعِل
فروشگاه ساز سپهر کمک می کند برای راحتی و بدون نیاز به طرف داشتن کامپیوتر سوپرمارکت اینترنتی خود را ایجاد کنید، دامی ثبت کنید و تنه وب سایت خود را گلچین سایت ساز ویزمیز - www.wizmiz.ir/sitesaz/ - کنید. کم خرد ووکامرس نزدیکی هیکل های مخصوصی دردناک که شما هم خواب هم آغوشی میتوانید از سایت فریش مبحث خریداری کنید و هماره از سایت خود ووکامرس اما انها به سمت طعن اینگیلیسی هستند و کار کردن با انها کمی دشخوار است . بنابرین بهتر است هرچه سریعتر و بدون هیچ اتلاف و
ضمایر نامعین در زبان ترکی استانبولی
ضمایر نامعین زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که بخواهیم درباره چیز
یا فردی نامشخص و مبهم صحبت کنیم یا اینکه در مورد موضوعی عمومی بدون توجه
به فرد یا چیزی خاص صحبت کنیم. در جدول زیر با این ضمایر آشنا می شویم:

her
هر، همه

hiç
هیچ

herhangibir
هیچ

bir
یک

bazı
بعضی

bütün
همه

herşey
همه چیز

birşey
چیزی (مفرد)

birşeyler
چیزهایی (جمع)

hiçbir şey
هیچ چیز

herhangibir şey
هر چیزی

herkes
همه

birisi
یک نفر

birileri
چند نفر

hiç kimse
هیچ کس

herhangi birisi
هر کس

(bu
میدونین
واقعنی قصد اهانت کردن به پرسپولیسی های گرامی رو ندارم.
امیدوارم که از من دلخور نشین.
فقط نظرم رو میگم
به نظرم، 
یه دلیل اینکه پرسپولیس تند و تند قهرمان میشه و امثال فردوسی پور مثل شیر پیت این تیم واساده بودن
اینه که پرسپولیس اگه قهرمان بشه دل یه عده زیادی شاد میشه.
و مردم این فرض رو خواهند داشت که حتما سیستم مفید و کارامد هست که تیم اینها تند تند قهرمان میشه.
من نمیگم طرفدارای استقلال خیلی گل و بلبل هستن.
ولی خیلی خیلی از طرفدارای پرسپ
شاید واضح نباشد ، اما بومی سازی بازی های ویدئویی به یک عامل مهم در توسعه و تجاری سازی بازی ها تبدیل شده است. نه تنها آنها پیچیدگی فزاینده ای در مقدار محتوا دارند ، بلکه باید تعداد زیادی از بازی های موبایل که بدون وقفه به بازار عرضه می شوند را نیز در نظر بگیریم.
مترجمانی که به بومی سازی بازی های ویدیویی اختصاص داده شده اند باید به طور فزاینده ای متنوع باشند. به عنوان مثال ، متون روی صفحه نمایش از متن های ساده در فهرست های متن (مانند "ذخیره" یا "گز
طرز منفی کردن
فعل ساده+ donʼt/doesnʼt + فاعل
برای منفی کردن فعل کافی است قبل از فعل از  donʼt  و برای سوم شخص مفرد از doesnʼt  استفاده کنیم.

علی ظرف ها را می شوید                                . Ali washes the dishes                               
علی ظرف ها را نمی شوید.                       .Ali doesnʼt wash the dishes
من پیانو می نوازم.                                                         I play piano                     
من پیانو نمی نوازم .               
۱- به خاطر بسپارید که نیازی نیست در حد یک پروفسور یا محقق به گرامر زبان چینی مسلط شوید!در واقع، قوانین اصلی گرامر خیلی محدود هستند.
اگر می خواهید تمام قوانین گرامری را یک به یک در دریایی از کتاب های درسی بیاموزید، باید بدانید که متأسفانه هرگز یادگیری را تمام نمی کنید. اما هرگز فراموش نکنید که هدف شما از یادگیری دستور زبان، درک جمله و مقاله است، نه خود دستور زبان.به یاد داشته باشید که افراد معمولاً اطلاعات کمی در مورد قواعد و گرامر زبان مادری
 الرحمن الرحیم-نظیریات شخصی است-در کانال ایرا ن فردای قشنگ و-مشنگ – دوجناب بحث میکردند- جناب مجری به موقعیت محافظه کار ورشکسته رسیده بود که جناب قوام السلطنه ر جناب دکتر مرحوم مصدق ترجیح میداد ونمیدانست چرا ناامید است- دیگر محافظه کار امیداواربود که همیشه خبر خوش دراینده است—ودلیل عدم وحدت احزاب را غرب نمی دانست یکی از اساتید دانشگاه لندن مطلب جالبی میگفت که درطول تاریخ واینده صدق میکند اسبان درشکه برایانکه خط مستقیم کند خصوص درکوهس
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
دو نفر با هم صحبت میکردند؛ دو نفری که خیلی با
هم فرق داشتند؛ یکی خدا بود و یکی بنده. ابلیس فضول هم لال شده بود.
بنده خدا می خواست به خدا چیزی بگوید، بلد نبود!
خدا خودش یادش داد. گفت: در مورد همون کسی بگو که همه ستایش ها مخصوص اوست...دو سه
کلمه که گفت، ابلیس گفت: «چقدر از هم دورید، پیش هم نشسته ­اید ولی درباره «او» می­گویید».
بنده خدا بغضش ترکید.
آخر می­ دانست اگر به خدا بگوید «تو» یعن

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی زز زاگرس به بررسی شامپو خشک میپردازیم.
گاهی محدودیت زمانی باعث میگردد تا وقتی برای استحمام و تمیز کردن موهایتان نداشته باشید.
یا در مواقعی که مسافرت هستین و بعد از یک گشت و گذار طولانی نیاز به تمیز کردن موهایتان در آخر شب هستید.
اما به دلیل خستگی مفرد این امکان میسر نیست.
احتمالا برایتان پیش آمده که آب قطع شده و دسترسی به حمام امکان پذیر نمی باشد.
برخی موارد به دلیل برخی بیماریهای پوستی امکان تماس با آب وج
 کلاغ‌ها از نوک بلندترین کاج درون پارک محتشم رو در روی دَکَ‍‌ل ها و ستون‌های مخابراتی عَربَده‌کشان فحاشی میکنند . . درمرکز شهر عقربه های کوتاه و بلند ساعت گرد دیواری همچنان در دایره ی زمان سرگردانند و لنگ لنگان بر خط تقارن زندانی بی امان بوسه میزنند . 
 شبانگاه بر صبحگاه قرینه میگردد تا صدای آونگ ناقوس برج شهرداری سکوت را جر دهد . نبش پاساژ طلاکوبی پاسبان پیر نشسته بر نیمکتی چوبی تکیه به دیواری نمور و فرسوده زده و با دهانی نیمه باز و چشما
در این مقاله نکاتی در مورد بخش لیسنینگ آزمون آیلتس خواهیم گفت:
بخش لیسنینگ آزمون ۴۰ سوال دارد.
شما حدود ۳۰ دقیقه به مکالمات گوش می‌دهید و ده دقیقه هم برای انتقال سوالات به پاسخنامه زمان دارید. بنابراین در کل ۴۰ دقیقه زمان دارید. در این بخش از امتحان، گرفتن نمره بالا ساده است اگر نکات زیر را رعایت کنید:
۱. به توضیحات سوالات دقت کنید (برای مثال بیش از سه کلمه برای پاسخ ننویسید).
۲. بسیاری از مکالمه‌های این بخش از امتحان، بریتیش هستند، بنابراین س
تاریخچه کلمه Hello

به وجود آمدن کلمه Hello به سال 1827 بر می گردد. در ابتدا این کلمه یا برای جلب کردن توجه بکار می رفت و یا برای بیان تعجب. تا موقعی که تلفن اختراع نشد Hello به معنای ‘الو’ بکار نرفت. یکی از کاربرد های کلمه Hello در جواب دادن تلفن (به معنای الو، سلام) است. همانطور که می دانید الکساندر گراهام بل تلفن را اختراع کرد. خود گراهام بل از کلمه ‘ahoy’ ( که حداقل 100 سال قبل از کلمه Hello به وجود آمد) برای جواب دادن تلفن استفاده می کرد ولی توماس ادیسون برای
پاورپوینت ارتباطات
معنا در علم ارتباط شامل مفاهیم ذهنی و احساسات هر دو می‌شود.ارتباط به یک فرستنده، پیام و گیرنده درنظرگرفته شده نیاز دارد، هرچند گیرنده نیاز ندارد حضور داشته باشد یا از منظور فرستنده برای برقراری ارتباط در زمان ارتباط آگاه باشد‍؛ بنابراین ارتباطات می‌تواند در سرتاسر مسافت‌های گستردهٔ زمانی و مکانی رخ دهد.ارتباطات نیازمند آن است که بخش‌های ارتباط ناحیه‌ای از مشترکات ارتباطی را به اشتراک بگذارند.برخی از دانشمندان و
خدمات پارافریز
خدمات پارافریز مقاله یکی از مهم‌ ترین خدماتی است که توسط تیم ترجمتن برای دانشجویان و استادان ارائه می‌ شود، پارافریز معمولاً توسط دانشجویان درخواست می‌ شود و مورد نیاز است. پارافریز تخصصی باید توسط اهل فن صورت گیرد، که بدون تغییر در مفهوم عبارت، بهترین کلمات را در مقاله مورد استفاده قرار دهد. پارافریز هر متن باید توسط متخصص همان متن صورت پذیرد به این صورت که اگر متنی پزشکی در دست داریم باید توسط یک پزشک که به همان زبان مسل
بسم رب الشهدا
.
#قسمت_چهل
.
نمی دونستم به عصبانیتش نگاه کنم یا به مفرد خطاب کردنش 
نگاهش به چهره ام افتاد اما ذکری گفت و نشست سرش رو پایین انداخت
من مات و مبهوت بودم و محمد سر به زیر که فاطمه مانتوم رو کشید و نشوند روی صندلی
همین که نشستم محمد بلند شد مثل سرباز ها سریع بلند شدم
- لا اله الا الله 
شما بشینید من میام
چند قدم که دور شد نشستم
فاطمه زد زیر خنده